"Нова хвиля української прози і поезії"

    
 Основною ознакою сучасної української літератури є її транснаціональний характер, що виявляється у спробі письменників розглядати глобальні людські проблеми. Крім того, українська література має виражену феміністичну течію. Це ми бачимо в іменах - Тетяна Синьоок, Марина Варич, Іолана Тимочко, Марія Косян, Марина Єщенко, Наталя Куліш, Тала Пруткова та Олена Довгаленко. Їхні книжки видані у видавництві "Поліграфсервіс" в серії "Перша книга прозаїка". Пропонуємо вашій увазі ознайомитися з деякими з них.
        Починаємо знайомство з молодими прозаїками із збірки оповідань Марини Єщенко "Поговори зі мною". Герої книги знайомляться, закохуються, одружуються, народжують дітей, борються з несправедливістю, з автором, з суспільними шаблонами і власною лінню. І дуже рідко здатні почути й зрозуміти одне одного.
      Оповідання та есе "Танок самотнього метелика" Наталі Куліш написані у кращих традиціях жіночої прози. Ці маленькі твори - вибух емоцій, пристрастей, нестримна чуттєвість і загострена увага до інтимного життя сучасної жінки. Хоч би що вона писала, предметом її уваги завжди буде любов, схожа на політ екзотичного метелика.
    У збірці новел Тали Пруткової "Дівчинка з папірусом" від фантастичного до цинічно реального - один крок. Динамічна та цікава проза письменниці ставить екзистенційні питання і відповідає на них, звертаючись до глибин людської душі. 
     Тетяна Синьоок також пише у жанрі оповідань. ЇЇ перша книжка "Сіра веселка" розповідає про життя звичайних людей, про їхні щоденні проблеми і тривоги. В епіцентрі її уваги - дослідження людських буднів з усіма відтінками сірого. Зазначимо, що письменниця є лауреатом Міжнародної українсько-німецької літературної премії імені Олеся Гончара (2015), фіналісткою конкурсу художнього репортажу "Самовидець", її твори друкувались в періодичних виданнях України.
   Романістику у сучасній українській прозі представляють такі письменниці як Марина Варич, Іолана Тимочко та Олена Довгаленко. Марина Варич написала свою дебютну книгу "Сьоме пророцтво Семіраміди", яка складається з роману, повісті та оповідань. Всі її твори написані у жанрі фентезі. Це якісна проза, в якій вишуканий стиль, оповідна манера і мовна культура домінують над сюжетними перипетіями. 
    "Коли в місті дощить" - перший роман-антиутопія молодої письменниці Марії Косян, який охоплює події від ХХIII до ХХVI століть у майбутньому. Роман складається з трьох частин, кожна з яких оповідає про новий антиутопічний устрій, в якому живуть ті самі герої. Кастова система, влада Вождя та універсалізм, правління Великого Інквізитора та Великої Матері ... З чим ще доведеться зустрітися людині майбутнього? 
   Серед представників молодої української прози звертаємо увагу на Олену Довгаленко і її роман "Усі фарби життя". В ньому розповідається про податкову інспекцію одного з районів Києва в непрості 90-і роки минулого століття. Це місце, де вирують різноманітні почуття, успіхи та невдачі, вірність та зрада, кохання та ненависть. А двоє вірних друзів, Юрій та Юлія, потрапляють у вирій чужих пристрастей. 
   Побачив світ й перший роман Іолани Тимочко "Перший спалах", в якому поєднано психологічність і  містичність з елементами фантастики. Це експериментальний твір з кількома сюжетними лініями, вставними історіями, нелінійною розповіддю. Проза І. Тимочко вирізняється відчуттям мови, ритму і увагою до темних глибин душі. 

      За думкою філософа Мортімера Адлера, читання та обговорення книг повинно стати частиною вільної гуманістичної освіти. Отже, читайте новинки сучасної української літератури і здобувайте якісну гуманістичну освіту.


Бажаємо приємно і з користю провести час за цікавою книгою!
       

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"В гостях у Шамо"

З Україною в серці

«Дегустація поетичних новинок»