"Філософ, поет, математик: Омар Хайяму - 970"
"Весь вічний рух у Всесвіті – це ми.
В очах пізнання є зіниця – ми.
Неначе перстень, цей яскравий світ
Найбільш коштовний в ньому камінь – ми."
Омар Хайям. Рубаї
Омар Хайям - легендарний вчений і філософ, знаменитий завдяки своїй неймовірно результативній діяльності в таких сферах, як історія, математика, астрономія, література і навіть кулінарія. Серед загальних утисків за найменше вільнодумство жила і працювала у середньовіччя яскрава особистість, вільний дух якої надихає нащадків вже сотні років.


Перу Омара Хайяма належить ряд наукових робіт на абсолютно різні теми. Він проводив астрономічні дослідження, в результаті яких їм було складено найточніший в світі календар. Він розробив пов'язану з отриманими даними по астрономії систему астрології і навіть написав книгу дивно смачних і корисних рецептів.

" Пощо страждання, сумніви і гнів?
Щоб назбирати золота-скарбів?
Допоки подих твій не скрижанів,
Потрать їх з друзями, не дай на ворогів."
Омар Хайям.Рубаї
Омар Хайям був не самою відомою людиною при житті. Сотні років після смерті його постать не викликала інтересу у нащадків. Однак в XIX столітті англійський дослідник Едвард Фицжеральд натрапив на записи перського поета, перевів їх на англійську мову. Унікальність віршів так вразила англійців, що була знайдена, досліджена і високо оцінена спочатку вся літературна творчість Омара Хайяма, а потім і всі його наукові трактати. Знахідка вразила все освічене суспільство Європи - ніхто не міг повірити, що в далекі часи на Сході жив і працював настільки розумний вчений.
До останнього подиху філософ просував свої ідеї і займався наукою, писав рубаї і просто насолоджувався життям. Згідно з останніми дослідженнями, Омар Хайям пішов з життя у віці 83 роки, 4 грудня 1122 року і був похований в рідному місті Нішапурі.
Коментарі
Дописати коментар