Масляна - давньослов'янське свято на честь весняного пробудження природи. Це свято відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом. Головна страва на Масляну - млинці зі сметаною, вареники із сиром та гречані млинці.
Протягом Масляної проводилися різноманітні обряди, гостини, гуляння.
Зважаючи на обряди минувщини, і сьогодні влаштовується свято Масляної. Відзначали його і у парку "Орлятко" Солом'янського району.
Різдвяно-новорічні свята – це час радості, сімейного тепла і традицій. А яке свято без пісень? Щедрівки, як давні обрядові пісні, символізують побажання достатку, щастя і благополуччя, об'єднуючи людей у святковій атмосфері. В літературно-музичной вітальні "В гостях у Шамо" пройшов святковий вечір, який був присвячений щедрівкам. Учасники насолодилися чарівними мелодіями, які пролунали у виконанні талановитого музиканта Віктора Головача і поринули в справжню атмосферу зимової казки.. Також пролунали вірші та гумарески у виконанні Сергія Довженко, які передавали дух зимових свят. Присутні мали можливість дізнатися більше про історію щедрування, значення цих пісень у культурі та святкових обрядах українців. Про це їм розповіла керівниця краєзнавчого факультета Галіна Юрченко. Такий вечір став нагадуванням про важливість збереження та популяризації українських традицій.
І все на світі треба пережити, І кожен фініш – це, по суті, старт, І наперед не треба ворожити, І за минулим плакати не варт. Ліна Костенко Наші люди - непереможні. Не дивлячись на війну, на побутові складнощі, на далечінь від рідної домівки, вони знаходять сили жити і творити. Сьогодні з’являються нові імена, це зовсім молоді поети й поетки, але вже надзвичайно цікаві, з величезним потенціалом. На наших очах формується нове поетичне покоління – цікаве, яскраве. Поезія буяє пишним цвітом, причому не лише про війну. І вона може бути домом для того, хто втратив дім. Дуже чекаємо на Перемогу. І вона буде обов’язково. І будуть нові вірші, і сльози радості, і пісні...
Ліна Костенко – одна з найвидатніших поетес сучасної України, справжній символ незламності духу та сили слова. Її творчість, наповнена глибокою філософією, патріотизмом і тонкою лірикою. Костенко Ліна Василівна народилася 19 березня 1930 року в містечку Ржищів на Київщині в сім’ї вчителів. Змалку захоплювалася літературою та писала вірші. Після закінчення школи вступила до Київського педагогічного інституту, а згодом продовжила навчання в Московському літературному інституті, який закінчила у 1956 році. У 1950–1960-х роках Ліна Костенко була однією з найяскравіших постатей в українській літературі. Як учасниця руху шістдесятників, вона відкрито підтримувала національну інтелігенцію та критикувала радянську владу. Через це її творчість була під забороною, а багато її поезій не допускали до друку. Попри це, Ліна Костенко не зрадила своїх переконань і писала "в шухляду". Її твори публікувалися за кордоном у Польщі та Чехословаччині, а в Україні розповсюджувалися через самвидав...
Коментарі
Дописати коментар