Як відомо, успіх будь-якого кіно-продукту тим більше, чим краще сценарій, за яким він знятий. А що може бути краще книги, позначеної любов'ю мільйонів читачів, перевіреної часом? Серед величезної кількості серіалів та фільмів, які з’являються на екранах, самими якісними стають ті, в основу яких була покладена дуже хороша література.
Українська стрічка «Дике поле» режисера Ярослава Ладигіна знята за мотивами відомого роману українського письменника Сергія Жадана “Ворошиловград”. І це один із найпопулярніших українських романів сучасності, вже перекладений 9 мовами світу. За сюжетом, головний герой повертається до міста свого дитинства. Чоловік збирається провідати брата - власника бензоколонки в донбаських степах. Однак несподівано Герман залишається у цьому неназваному місті: його брат зник, а на бізнес зазіхають місцеві мафіозі. Сценаристами фільму стали Ярослав Ладигін та Наталія Ворожбит, яка відома роботою над фільмом “Кіборги”.
"Квіти війни" - китайський військово-історичний фільм, мелодрама режисера Чжань Їмоу за романом "13 квітів Нанкіну" сучасної китайської письменниці Янь Гелін. Подіїї у стрічці розгортаються у 1937 році. Японсько-китайська війна. Американець - трунар Джон приїжджає в Китай на заробітки і виявляється замкненим в церкві разом з ученицями місцевого монастиря і дівчатами з борделя. Щоб врятувати всіх від військових, Джону доводиться прикинутися священиком.
В основі сюжету фільму «Чоловік на ім'я Уве» лежить однойменний роман швецького письменника Фредріка Бакмана. Уве - літній в'їдливий буркотун, дістає сусідів вічними причіпками. Він впадає в лють, побачивши кинутого не туди сміття або неправильно припаркованої машини. І криє на чому світ стоїть легковажну сімейку новоселів, в якій тато і цвяха забити не здатний. Зате Уве вміє все. У будинку і в гаражі у нього завжди ідеальний порядок. Як і в думках. Ось тільки навіщо йому пістолет або гак в стелі, або пригорща снодійного? Можливо, відповісти на ці питання міг би кіт, якого не схильний до сентиментів Уве так і не зміг прогнати...
Фентезійна історія «Поштування» розповідає про пригоди геніального шахрая Мойст фон Ліпвіга, якому довелося очолити поштамт. В основу сценарію покладено книгу сучасного американського письменника Террі Пратчетта, яка перед тим стала улюбленою серед мільйонів читачів по всьому світу. Двухсерійна стрічка вийшла схожою на шоу, на казку з розумними героями. Комедія на тлі суворої життєвої правди, в якій перемагає справедливість.
«Крадійка книжок» - роман австралійського письменника Маркуса Зузака був вдало екранізований Браяном Персивалем. Події в сюжеті розгортаються в Німеччинї 1939 року. Головна героїня Лізель, яка втратила сім'ю і потрапила до далеких родичів, рятується читанням. Але юна дівчина не може дозволити собі купувати книги і тому вона починає красти їх з бібліотеки бургомістра.
Читайте, дивіться, порівнюйте! Отримуйте задоволення!
Коментарі
Дописати коментар