«Величний і незрівнянний Київ»
Неповторна краса Києва, незнані факти і легенди, цікаве і незнане з історії нашої стародавньої столиці представить віртуальну виставку «Величний і незрівнянний Київ».
Збірка містить легенди, казки, народні оповідання про Київ та киян від передісторичної до часів козацької доби столиці кінця XVIII століття.
Ця книго не просто зацікавить читачів, а ще й відкриє ім’я автора – українського історика, правника, талановитого вченого, збирача усної народної творчості про стародавній Київ Олександра Олександровича Тулуба.
Найоригінальніші добірки тем: київське варення та київські лазні, ювелірна і банківська справа столиці, історії та долі київських храмів, становлення та розвиток аптечної справи, мости Києва та історія Труханового острову…
На жаль, ми вже не побачимо продовження «Київських мініатюр», бо у жовтні 2019 Віталія Васильовича Ковалинського не стало.
Кохання. Історія. Історії кохання, віддалені одна від одної майже в тисячу років. Не можна просто переказати сюжет твору. Його треба читати!
Знана тетралогія про Київську Русь від лауреата Шевченківської премії Раїси Іванченко: «Гнів Перуна», «Золоті стремена», "Зрада, або Як стати володарем», «Отрута для княгині»
З її сторінок постають образи Діра і Аскольда, князя Олега, Ярослава Мудрого та княгині Ольги. Видатні історичні постаті виринають із пітьми століть. Своїми відвертими думками авторка підштовхує читача до порівнянь та аналізу минулого і сучасного, до створення власного критичного погляду на історію.
![Іванченко Раїса. Гнів Перуна [PDF] - Все для студента](https://cv01.twirpx.net/1332/1332254.jpg?t=20140119015139)
![Раїса Іванченко. Золоті стремена [у 2-х книгах] (2009, 2012) [djvu ...](https://toloka.to/photos/150527185456438635_f0_0.jpg)
![Іванченко Раїса. Зрада, або як стати володарем [PDF] - Все для ...](https://cv01.twirpx.net/1328/1328491.jpg?t=20140114012259)
А ще ця книга про тих, хто отримав його з якихось політичних міркувань та про тих видатних киян, які були достойні цього звання, але формально не були відзначені: родини Симиренків, Бродських, Кульженків та інших.

Образ могутнього київського князя Святослава Ігоровича – лицаря, воїна, захисника рідної землі у повісті «Іду на вас» - викликає гордість, захоплення і спонукає до думок і порівнянь із сучасністю.
Князь Володимир Великий, перед яким постала глобальна проблема обрати чи ні нову віру для Київської Русі. Складна боротьба за створення сильної держави, народження нової культури, уболівання героїв за долю рідного краю в «Ідоли падуть».
Від зовсім давніх - Оболонь, Почайна, Клов, Берестове, Солом’янка, Бессарабка, до зовсім нових, навіть «народних»: Царське село, Оболонські Липки.
Книга відомих дослідників київської топоніміки Лідії Пономаренко та Олександра Різника. «Київ. Короткий топонімічний довідник» задовольнить ваш інтерес щодо походження різноманітних назв київських місцин та їх історичної долі.
Це невелике на вигляд видання містить більше двох сотень назв, але читається легко, на одному подиху.
Подорож «спальними районами» столиці, що постали на місці дач та заміських селищ відомих людей, які жили свого часу в тій чи іншій місцині. Поведе вас у цю подорож відомий києвознавець Ігор Гирич на сторінках своєї книги «Околиці історичного Києва».
Коментарі
Дописати коментар