"Найдивніші красуні та гарнюні"
Ківа-йєті

Його розмір становить близько 15 сантиметрів, воно сліпе і замість очей у нього рудиментарна мембрана. Незвичайна мохнатість істоти дуже вразила дослідників і вони жартома називали її «йєті-крабом» (Yeti Crab).

Але згодом він отримав офіційну назву - Kiwa hirsuta. Оскільки «йєті-краб» не належить ні до одного з відомих різновидів ракоподібних, було вирішено зробити його першим представником нового виду - Kіwaіda (від імені богині Ківи, покровительки ракоподібних у полінезійській міфології). А саме глибинне диво відповідно назвати Kіwa hіrsuta. "Hіrsutа" означає "пухнастий", "волохатий".
Судячи зі звичок, "йєті" істота м'ясоїдна. Вченим вдалося підглянути, як він боровся із двома іншими крабами за шматочок креветки. Як і більшість мешканців глибин, йєті-краб сліпий. В абсолютній темряві, що панує на дні океану, на більш ніж двокілометровій глибині, потрібну інформацію волохатий ківа-йєті отримує за допомогою довгих вусів і не виключено - волосків на клішнях. Біологам ще потрібно буде вивчити нового гостя із глибоководного світу.
Macrocheira kaempferi,
або Спайдер-краб
У тому ж Тихому океані біля узбережжя Японії на глибині від 50 до 300 метрів живе вже інший краб - японський краб-павук, або Macrocheira kaempferi.
Найбільші з американських омарів можуть змагатися з японськими крабами-павуками у вазі, але ось довжина їхніх ніг навряд чи може досягти фантастичних чотирьох метрів.
Японський краб-павук всеїдний, і з'їсть все, що знаходиться в межах досяжності його довгих, пазуристих клешнів.

Свою наукову назву (Macrocheira kaempferi) вид дістав на честь німецького мандрівника і натураліста Енгельберта Кемпфера і був описаний голландським зоологом Конрадом Якобом Теммінком ще в далекому 1836 році.
Цей єдиний сучасний вид роду Macrocheira використовується в харчових, наукових та декоративних цілях, часто утримується у великих акваріумах.
Далі буде...
.
Коментарі
Дописати коментар