Поки майже всі музеї та галереї світу закриті для іноземних туристів, саме час планувати ідеальний похід до музею рідного міста. Сьогодні ми будемо спокушати вас живописом. Національний музей «Київська картинна галерея» з 1922 року, з самого початку свого заснування, розташовувався в центральній частині міста, в особняку на вулиці Терещенківській, 9. З різних куточків Києва дістатись до музею швидко та зручно на метро.
Борис і Гліб. Перша половина XIII ст.
На даний момент колекція музею становить близько 12 000 експонатів. У 30-ти залах розміщені виставки творчості різних періодів. Площі виставкових залів музею не дозволяють включити в постійну експозицію всі художні цінності музею, тому виставка постійно оновлюється творами з Фондів.
Найбільш відомими художниками, представленими в музеї вважаються: І.Айвазовський, Д.Левицький, В.Тропінін, В. Сєров, В.Пєров, В.Маковський, О.Дейнеко, В.Васнецов, І. Рєпін, М.Антокольський, В.Верещагін, М. Врубель, М. Ге, І.Шишкін, В.Боровиковський.
Серед шедеврів, які отримали загальне визнання, можна виділити: М. Врубеля «Дівчинка на тлі персидського килима», В.Васнецова «Три царівни підземного царства», І. Шишкіна «На північ від Санта Клауса», І.Айвазовського «Буря». З давніх пам'яток варто відзначити унікальну ікону домонгольского періоду «Борис і Гліб», яка виконана в першій половині XIII століття.
Відвідування музею кожен раз буде незабутнім і глядача чекатимуть нові враження і відкриття.
Різдвяно-новорічні свята – це час радості, сімейного тепла і традицій. А яке свято без пісень? Щедрівки, як давні обрядові пісні, символізують побажання достатку, щастя і благополуччя, об'єднуючи людей у святковій атмосфері. В літературно-музичной вітальні "В гостях у Шамо" пройшов святковий вечір, який був присвячений щедрівкам. Учасники насолодилися чарівними мелодіями, які пролунали у виконанні талановитого музиканта Віктора Головача і поринули в справжню атмосферу зимової казки.. Також пролунали вірші та гумарески у виконанні Сергія Довженко, які передавали дух зимових свят. Присутні мали можливість дізнатися більше про історію щедрування, значення цих пісень у культурі та святкових обрядах українців. Про це їм розповіла керівниця краєзнавчого факультета Галіна Юрченко. Такий вечір став нагадуванням про важливість збереження та популяризації українських традицій.
📅 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії – свято, яке покликане вшанувати поетичне слово, його красу та силу. 📜Поезія — це особливий спосіб висловлювати емоції, думки, переживання. Вона здатна надихати, лікувати душу, допомагати розуміти світ і самих себе. Вірші можуть бути глибокими й філософськими, ніжними й ліричними або ж бунтівними й викривальними — але завжди вони торкаються серця. Поезія — це мистецтво, яке завжди поруч. Вона у звуках, у фарбах, у наших почуттях. Тож нехай у цей день кожен знайде свій вірш, що зачепить душу. ✨📜💛 📜 Це свято покликане нагадати, що поезія — не лише рими та ритми, а й потужний голос людських почуттів, думок і мрій. Вона допомагає нам розуміти себе і світ, надихає, втішає та змушує замислитися. 🖋 Пропонуємо вам послухати поетичні вірші, які звучать сучасно, чуттєво і глибоко. Це вірші, що зачіпають серце, пробуджують уяву і залишають незабутній післясмак.
І все на світі треба пережити, І кожен фініш – це, по суті, старт, І наперед не треба ворожити, І за минулим плакати не варт. Ліна Костенко Наші люди - непереможні. Не дивлячись на війну, на побутові складнощі, на далечінь від рідної домівки, вони знаходять сили жити і творити. Сьогодні з’являються нові імена, це зовсім молоді поети й поетки, але вже надзвичайно цікаві, з величезним потенціалом. На наших очах формується нове поетичне покоління – цікаве, яскраве. Поезія буяє пишним цвітом, причому не лише про війну. І вона може бути домом для того, хто втратив дім. Дуже чекаємо на Перемогу. І вона буде обов’язково. І будуть нові вірші, і сльози радості, і пісні...
Коментарі
Дописати коментар