"Комп’ютерний геній"

“Ніколи не довіряй комп’ютеру, який не можеш викинути з вікна.”
Стівен Возняк
Стівен Возняк
Його ім’я і фото представлено в Національному залі слави винахідників у США. Цей нащадок буковинських емігрантів у третьому поколінні є відомою і шанованою в американському суспільстві людиною. Створені ним персональні комп’ютери стоять тепер на кожному робочому столі. Американський українець Стівен Возняк вважається видатним інженером, якого часто називають комп’ютерним генієм.
Батьки Стіва, особливо батько, зробив величезний вплив на подальший вибір життєвого шляху сина. Закінчивши Каліфорнійський Технологічний інститут, Возняк-старший, який працював в Lockheed і розробляв системи наведення ракет, з ранніх років прищепив синові любов до електроніки. Стів не раз згадував у інтерв’ю походи на батьківську роботу, як грав з деталями і зачаровано стежив за процесом його роботи. За спогадами батька, син почував себе з транзисторами і резисторами вільніше, аніж із дівчатками.

Далі свої знання у цій галузі Стівен удосконалював у Каліфорнійському університеті, який закінчив зі ступенем бакалавра комп’ютерних технологій і електроніки.
Якось його шкільний товариш Стів Джобс, який не мав ґрунтовної теоретичної освіти у галузі електроніки, запропонував йому створити комп’ютер для любителів та ентузіастів. Возняк охоче відгукнувся на цю пропозицію. І вже невдовзі вони разом зібрали в гаражі прообраз першого такого комп’ютера. Джобсу вдалось поєднати інженерний талант Возняка з власним умінням надавати готовим виробам привабливий зовнішній вигляд. В 1976 році Джобс і Возняк заснували компанію "Apple" (до речі, логотип компанії навіює спогад про відомий український жарт “Як не з’їм, то понадкушую!” і налагодили масовий випуск готової продукції. Дуже швидко вона здобула популярність на ринку і зробила їх мільйонерами. У 1992 році прибуток компанії досяг 7 мільярдів доларів.


Стівен завжди мріяв відвідати Україну. У 2017 році його мрія здійснилася. Він приїхав до Києва, де брав участь у міжнародному семінарі, зустрічався зі студентами та викладачами Національного технічного університету України "КПІ імені Ігоря Сікорського". Коли журналісти запитали його, чи легко бути успішним українцем на чужині, він посміхнувся і сказав, що, очевидно, не важче ніж в Україні, бо вчених і винахідників українського походження за межами України більше, ніж на батьківщині.
Коментарі
Дописати коментар