Всесвітній день повітряної кульки




2 жовтня відзначається Всесвітній день повітряної кульки. Вважається, що першу повітряну кульку 1824 року створив вчений Майкл Фарадей, який зміг закачати водень до мішечку з каучуку.
Зараз повітряні кульки надзвичайно популярні; без них важко уявити проведення будь-якого свята.
У багатьох країнах прийнято святкувати день повітряної кульки. У кожного він називається по своєму.  
 Заздалегідь готуються різні композиції з повітряних куль, всілякі прикраси, костюми. Мільйони гелієвих кульок просто лунають масово на вулиці, запускають в небо, прикрашають магазини, кафе і будинки. Крім цього, щоб цей день був веселим і незабутнім, місцеві жителі проводять всілякі конкурси та заходи із застосуванням повітряних куль. Найпопулярніший конкурс-це скручування різноманітних фігурок з довгих довгастих кульок.
День повітряної кульки в Україні офіційно не існує. Але досить часто до нас звертаються дитячі установи, великі компанії, які періодично влаштовують такі дні для своїх підопічних і співробітників.


Факти про повітряні кулі

  • Майкл Фарадей створив першу гумову кулю під час експериментів з воднем. Для цього вчений поєднав кілька частин з каучуку, скріпивши їхні ребра. Спочатку такі кульки використовували як дитячі іграшки, і лише набагато пізніше стали застосовувати для оформлення та декору заходів. Масове виробництво повітряних кульок почалося в 30-х роках XX століття.

  • Наймасовішим запуском повітряних кульок став приурочений до виходу мультфільму "Алладін". Це сталося в Дісней-парку в Англії в серпні 1994 року. Тоді в небо злетіли 1 мільйон 592 тисячі 744 гелієві кулі.

  • 1931 року Нейлі Тайлотсон створив першу латексну кульку. Це дозволило змінювати форму повітряних кульок, який до цього були тільки круглими. Так почалася ера фігурних композицій з повітряних куль.

  • Запущені в небо латексні кулі піднімаються на висоту 5 км, потім замерзають, руйнуються на шматочки і розлітаються по всьому світу. Вони можуть опускатися на землю і поступово розкладатися. Якщо такий фрагмент проковтне якась тварина, це не зашкодить її здоров'ю.


  • Рекорд із застосуванню повітряних куль було побито в Сінгапурі, де з 80 тисяч барвистих кульок створили фігуру робота. Над ним дві доби працювали півсотні людей.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Веймар: місто Гете і Шиллера"

"Мир на землі - це щастя і любов".

7 жовтня - Всесвітній день усмішки