"Знайомтесь - автор поруч"


Юрій Павлович Винничук відомий в українській літературі як поет та прозаїк, також він займається редакторською та журналістською діяльністю.
Твори автора багаті гротеском, бурлеском, фантасмагорією, пародією, еротикою та сатирою. Гумор, якщо його автор використовує, здебільшого, варто віднести до розряду «чорного».
Ім’я Юрія Винничука завжди викликає бурхливу й неоднозначну реакцію: хтось ним захоплюється, хтось зневажає, та мало кому він байдужий.
А для того аби розібратися треба прочитати. 


"Танґо смерті"
 - один із кількох найзнаковіших романів часів Незалежності. Події роману провідного українського письменника Юрія Винничука роз­гортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові та в часи Другої світової війни четверо друзів - українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями армії УНР і загинули 1921 року під Базаром, - переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь-яких катаклізмів не зраджу­ють своєї дружби.
Паралельно у наші дні відбуваються інші події з іншими героями, і лише в фіналі ці обидві сюжетні лінії, можливо, зійдуться...

Події роману Юрія Винничука "Аптекар" відбуваються у 1646-1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі - у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники. Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну.  оповідь завдяки бурхливій уяві майстра вишуканих стилізацій. Автор знову дивує тим, що роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. 

"Мальва Ланда"
- роман дуже складний, про нього не скажеш одним словом чи реченням, бо у нього стільки всього! Автор дуже цікаво та оригінально розкриває перед нами фентезійний світ Сміттярки, яка така велика, мов ціла країна. Раз потрапивши на Сміттярку, вже звідти й не виберешся. Адже там такі лабіринти, що не кожен місцевий їх знає. А ще ж на кожному кроці чигають на шукачів пригод різноманітні химерні істоти.  
Головному герою твору Бумблякевичу у реальному світі жилося поганенько. Єдиною його пристрастю були книги, заради яких він міг продати чи виміняти все своє майно. Одного разу Бумблякевич знаходить у знайомого букініста збірку поезій, де авторкою зазначається... так, та сама загадкова Мальва Ланда. Тож йому не лишається нічого іншого, як відправитися на її пошуки. І от які пригоди спіткають нашого головного героя - читайте в книзі.

Збірка автобіографічних оповідань Юрія Винничука "Груші в тісті" видавалася неодноразово і завжди мала великий успіх. У них автор розповідає про Львів кінця 1970-х - початку 1980-х років, тобто про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають, що це), вчився в інституті, служив у лавах армії і... любив. Любив усе - дівчат, друзів, поезію, пригоди... тобто саме життя. Тому у "Грушах..." - безліч історій, наповнених шаленим гумором (не завжди цнотливим), деколи майже вар'ятством, львівським колоритом і навіть пікантними подробицями життя львівської богеми 70-80-х років минулого століття.

Події повісті "Нічний репортер" відбуваються у Львові в 1938 році. Журналіст Марко Крилович, якого прозвали «нічним репортером» за його нічні репортажі з життя міського дна, береться розслідувати вбивство кандидата в президенти міста. При цьому він потрапляє в різноманітні як любовні, так і кримінальні пригоди, інколи ризикуючи життям.
Маркові неофіційно допомагає комісар поліції Роман Обух, якого начальство відсторонило від розслідування вбивства. А тим часом у справу втручаються німецькі й совєтські шпигуни, польська контррозвідка і, навіть, кримінальні кола.

У книзі "
Вікна застиглого часу" постає дивовижний світ, побачений очима дитини, де реальність переплітається з фантастикою, а казка з дійсністю, де чарівниці й відьми такі ж буденні, як сажотруси або двірники. Світ мальовничих видінь і снів, марева розбурханої уяви пов’язані з малою батьківщиною автора – містом Станіславом (нині – Івано-Франківськ).
Книга має надзвичайно щасливу долю: вона користується великою популярністю серед читачів, зазнала декількох перевидань в Україні і перекладена англійською мовою під назвою "The windows of time frozen and other stories" (2000). У цій книзі Винничук показав себе як неперевершений майстер оповіді.


"Діви ночі"
- один з найвідоміших бестселерів української літератури. За визначенням критиків - це перша українська кримінальна повість, написана за всіма законами жанру. Світ повій і кримінальних злочинців, партійних босів і збоченців. 
Книжка розгортає широку картину побуту і звичаїв 1980-х років.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"В гостях у Шамо"

«Дегустація поетичних новинок»

З Україною в серці