Наука розумного харчування


На початку війни ми опинилися під дією потужного стресу. У його першій фазі їсти не хотілося зовсім, бо організм вирішував задачу вижити. Через 2-3 тижні на арену вийшли гормони, пов’язані з бажанням заїдати стрес, змінились потяги до певних видів їжі. Наприклад, люди, які раніше не їли солодке, почали споживати його у "промислових масштабах".
В умовах довготривалого стресу людині потрібен ресурс, зокрема позитивні емоції. Їх викликає гормон радості і задоволення – дофамін. Його виділення стимулює солодка та жирна їжа, тому потяг до солодкого мовою гормонів означає, що наше тіло намагається отримати дофамін, щоб покращити життя.
Харчування є потужним інструментом для покращення психічного здоров’я і у підходах до здоров’я всі шукають чарівну пігулку, якої немає. Але ми самі можемо зробити себе сильними, стрункими, здоровими та щасливими. Як саме і що потрібно їсти, щоб підняти собі настрій? Можливо вам стануть в нагоді поради фахівців.

Емі Шах. Ми такі задовбані. Перевірений спосіб подолати вигорання й відновити енергію.
У вас відчуття, ніби життя надто клопітне, дні короткі, а хотілося б понад 24 години в добі? Вам здається, що ви надміру працюєте, і стресу забагато, і чомусь важко позбутися втоми? А лікар каже, що це вікове, що це нормально, мовляв, усі тепер перевантажені клопотами й стресом, таке життя. Більше відпочивайте, менше стресуйте - і все налагодиться.
Ви не одні такі. Жінки різного віку страждають від утоми й вигорання, однак виснаження не має стати вашою новою нормою. У цій книжці докторка Емі Шах, спираючись на власний досвід, описує програму, яка допоможе відновити рівень енергії і стати здоровішою.
Ключове в цій програмі - увага до енергетичної трійки: складних взаємозв’язків між шлунково-кишковим трактом, імунною системою і гормонами.

Віктор Мандзяк. Досить зважуватися. Міряй талію.
Чи варто докоряти собі за цукерку або тістечко? Як картопля та м’ясо допомагають худнути? Чому жорсткі харчові обмеження погіршують когнітивні здібності? Чи безпечно час від часу сідати на голодну дієту? Хіба може правильне харчування суперечити здоровому глузду? На ці та інші запитання відповідає автор Віктор Мандзяк. Спираючись на наукові дані, автор дотепно й зрозуміло розповідає, як позбавитися зайвої ваги та зберегти добрий гумор і результат схуднення.
Зрозумілими словами пояснює складні речі, вчить мислити критично, їсти смачно, тренуватися з розумом. А головне - допомагає читачам свідомо й невимушено пройти шлях від харчових обмежень і забобонів до адекватної харчової поведінки та активного способу життя. 

Ліса Москоні. 
Їжа для мозку. Наука розумного харчування.
Наш мозок - особливий орган. Його робота безпосередньо залежить від їжі, яку ми споживаємо. Однак поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто суперечливі й непослідовні. Одного дня ми читаємо, що треба за будь-яку ціну уникати холестерину, а наступного - що він навпаки підтримує здоров’я мозку. Проблема таких сенсаційних заяв у тому, що лише мізерну їх частку було ретельно перевірено. То якою має бути їжа для мозку? Чи здатна лише сама оливкова олія врятувати від «Альцгеймера»? Яка глюкоза потрібна нашому мозкові? І як зробити свій корисний раціон не лише поживним, а й смачним?

Дарка Озерна. 
Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя.
Це посібник зі свідомого ставлення до життя і покращення здоров’я. У ньому містяться рекомендації щодо раціону, внормування маси тіла і сну, фізичної активності та медичних обстежень. Всі тези та висновки базуються на сучасних наукових даних, медичних рекомендаціях та протоколах діагностики і лікування. Авторка легко і детально пояснює, як зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я і способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки, магічне мислення і не вдаватися до суворих обмежень. А окрім цього, посібник написаний для і про сучасних українців і українок, з глибоким розумінням та емпатією до їхніх щоденних викликів. 

Тім Спектор. Годуючись вигадками.
Більшість із нас засвоює перші міфи про їжу ще з дитинства. Їжте менше жирів. Вживайте менше цукру. Харчуйтеся п'ять разів на день. Вживайте менше м'яса, кофеїну та алкоголю, а більше риби, підраховуйте калорії та переходьте на дієтичні напої. Проте жодна з цих порад не була підкріплена науковими даними, і багато з них виявились абсолютно помилковими.
У книзі "Годуючись вигадками" Тім Спектор радить піддавати сумніву будь-які настанови щодо харчових продуктів і нових дієт, усі розповіді про дивовижне лікування, інформацію на упаковках продуктів і заохочує переосмислити наше ставлення до їжі загалом. Їжа має стати нашими найголовнішими ліками, тому вкрай важливо дізнатися, як раціонально її споживати. Завдяки наведеним у книзі даним і прикладам ви будете краще озброєні у протистоянні рекламі, залякуванням і дезінформації, зрозумієте, як підібрати для свого раціону продукти, що підходять саме вам.

БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"В гостях у Шамо"

«Дегустація поетичних новинок»

З Україною в серці