Усім шанувальникам сучасної української прози має бути знайоме ім’я Мирослава Дочинця. Український письменник-філософ, журналіст, видавець - він упевнено займає провідне місце в списку найпопулярніших авторів сьогодення.
Мирослав Дочинець володіє оригінальною письменницькою манерою, яка помітно вирізнає його з-поміж інших володарів пера. Письменник вміє показати читачеві живу людську у всій її красі і щирості. Його книги можуть зачепити за живе будь-якого читача, бо кожен в якомусь із героїв пізнає самого себе або до болю знайому ситуацію. Та й тематика його творів часто є недокінця розкритою в українській літературі. Влучні вислови, яскраві образи та життєві мудрості - ось чим приваблюють книги пана Мирослава.
В його творчому здобутку більше тридцяти книг (серед них є і книги для дітей). Ми розповімо про деякі з них. Тож, якщо ви досі не знайомі з творчістю цього сучасного письменника, гайда виправляти це.
Книга "Многії літа, благії літа" Мирослава Дочинця — це філософсько-поетичний твір, що представляє собою сповідь, життєву мудрість і духовний дороговказ старця Анастасія, який прожив понад сто років. Цей твір можна умовно назвати "Євангелієм від мудреця", адже він сповнений афористичних висловів, порад, роздумів про життя, любов, працю, віру, природу і людину.Головним персонажем є старець Анастасій, що у спогадах і щирих одкровеннях ділиться з читачем своїм життєвим досвідом. Він описує свій шлях — від юності до старості, мандри, випробування, самотність, роздуми, зустрічі з людьми, життя серед природи. Його мова проста, мудра, афористична — як бесіда з дідом біля вогнища.
У книзі немає чіткої фабули чи драматичного конфлікту. Це радше потік мудрості, що наповнює читача спокоєм, глибиною і бажанням жити усвідомлено.
Книга «Золотий час». Тут зібрані одкровення, роздуми, поради, приписи карпатського мудреця Андрія Ворона, які не ввійшли до попередніх книг, зокрема до книги «Многії літа. Благії літа». Його вважали знахарем, знатником, цілителем, баїльником, відуном, мольфаром, провісником, старцем милосердним, боговидцем. А сам він себе йменував «перехожим світу, пастирем бджіл, братом птахів і приятелем дерев».Направду ці оповідки мудреця, історії та поради з життя насичують та змінюють світосприйняття, заставляють задуматись. Це письмо, після якого ти вже не будеш таким, як перше.
«Карби і скарби. Посвіт Карпатського світу» — це книга-одкровення, мозаїка філософських роздумів, духовних істин, карпатської мудрості та народного світогляду. Автор, відомий український письменник Мирослав Дочинець, відкриває перед читачем глибинний всесвіт гуцульського краю — Карпат — через поєднання етнографії, поезії, публіцистики та особистих спостережень.Мова книги поетична, насичена архаїзмами, діалектизмами, говірками — це створює відчуття автентичності. Водночас вона філософська, сповнена метафор, афористичних висловів, що змушують зупинитися і подумати.
Це не просто читання — це повернення до джерел, до себе, до землі.
...Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головнаж тайна там. Він зазирнув...Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сьогочасної доби...
Ось одна з них - наскільки вірогідна, настільки ж неймовірна.
Книга «Мафтей» розкаже про дивовижні речі, про що відбуваються в підкарпатському русинському містечку Мукачеві та про які навперебій писали газети 1852 року. Там зникають дівчата. Упродовж року пропало безвісти восьмеро дівиць різних верств і сповідання. Місцева жандармерія збилася з ніг у пошуках, та все намарно. Відряджений у спомогу кінний загін жандармів із Кошиць теж не напав сліду. Магістрат зажадав допомоги Будапешта. Доки столичні детективи провадять розшуки, розтривожена громада міста сама вдається до всіх зарадних засобів. Залучили в поміч знаного в домінії знатника на ім'я Мафтей Просвирник, якого за хист до лічництва милує навіть родовите панство Великої Мадярщини.
Сюжет твору - то не якийсь стандартний детектив і не звичне розслідування, як ми до того звикли. А ще - чудова атмосфера: ріка Латориця, Тиса, замок Паланок, Солтвино, Ференц Ракоці – незмінні атрибути Закарпатського краю.
«Вічник» — філософсько-психологічний роман Мирослава Дочинця, що вперше вийшов у 2010 році. Повна назва книги — «Вічник. Сповідь на перевалі духу». Це художньо-документальна сповідь старця, яка поєднує автобіографічні елементи, притчевість, народну мудрість і глибокі філософські роздуми.
Андрій Вічник — літній мудрець, довгожитель, мандрівник, колишній в'язень радянських таборів. Його образ частково заснований на реальній постаті — карпатському старці Андрієві Ворону. Він ділиться своїм життєвим досвідом, спостереженнями, порадами про життя, віру, здоров'я, любов і смерть.
«Вічник» — це не просто роман, а життєва філософія, яка спонукає читача задуматися над своїм шляхом. Ця книга торкає душу, дає відповіді на складні питання і веде до внутрішньої рівноваги.
Коментарі
Дописати коментар