Книги, що дихають історією
Визначний період історії України триває просто зараз - це повномасштабна війна з росією. Пишуться книги про героїв війни, з’являються нові імена. Як ніколи краще осмислюється зв’язок минулого з сьогоденням.
Саме книжки про минуле та сьогодення нагадають, як впродовж усієї своєї історії українці мали боротися за власну незалежність.
У цій книзі зібрані документальні розповіді дванадцяти жінок, які вимушені були покинути Крим з початком російської окупації півострова у 2014 році. Або вони переїхали раніше і не мали більше змоги бачити рідних людей і жити у власних домівках. Усіх їх прихистив Київ. Документування злочинів, які здійснила російська армія у 2014 році, потрібне для збереження справжньої історії Криму, якою б вона не була. Світ має знати правду і не забувати про Крим.
Розкажіть мені про Крим: Збірник оповідань
Крим. Одинадцятий рік це слово не викликає безтурботні спогади про прекрасний край, море, гори та відпочинок. Стискається серце від думки про нього, про людей, які мусили покинути свій дім після окупації, а також про тих, хто залишився вдома, але вимушено відірваний від України і поставлений в умови виживання під суворим пресингом російської окупаційної влади.
Але ідея цієї збірки саме в тому, щоби зберегти, не втратити наші спогади про Крим попередніх років, зафіксувати події та емоції в художніх текстах, адже час стирає.
Десять авторів склали свої твори в цю збірку саме для того, щоб нагадати про багатогранність Криму, про добрі, романтичні, щемні, а подеколи й смішні історії, які траплялися (чи могли би трапитися) саме там.
Ми віримо в Перемогу. У повернення Криму. Хоч і розуміємо, яке надскладне це завдання і яку високу ціну платить Україна в боротьбі з агресором. Ще багато буде написано книжок, документальних і художніх. Адже місія письменників - залишити для нащадків пам'ять про те, як було і якими були ми.
Валентин Собчук, Сергій Смаглюк. Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України: Художньо-документальна повість
Це друге, значно доповнене видання книги про Івана Піддубного. У цій книзі не тільки розповідь про непереможного чемпіона на борцівській арені, а й патріота України Івана Піддубного, який кинув виклик сталінському режимові й закреслив у паспорті національність росіянина, виправивши на українця, за що потрапив до катівні НКВС, але не скорився.
Книга розкриває життя й діяльність однієї з найбільших і найзагадковіших, суперечливих постатей історії України - київського князя Володимира Великого (близько 960–1015). Життєпис князя подано на тлі розвитку української середньовічної державності. Саме Володимирові судилося стати творцем першої централізованої Української держави, розбудувати її зсередини та утвердити зовні. Запровадженням християнства Володимир не просто провів релігійну реформу, а увів Україну до кола держав християнського світу, зробив свій вибір на користь Європи.
Книга розповідає про одну з найяскравіших і водночас найдраматичніших сторінок вітчизняної історії виникнення й становлення ранньомодерної Української держави (Гетьманщини) та більш як столітню боротьбу за її збереження, захист від намагань Московського царства, згодом Російської імперії, обмежити її суб’єктність, уніфікувати самобутні державні порядки до загальноімперських зразків та, врешті, ліквідувати загалом. Дослідження базових параметрів української державності організації влади й самоврядності, економіки й соціальності, моделей територіального устрою й адміністрування дає змогу оцінити ефективність моделі державної самоорганізації, що постала на теренах козацької України у результаті революції середини XVІІ ст., та аргументовано відповісти на запитання, наскільки органічно ця держава вписувалася в загальну структуру станових держав ранньомодерної Європи.
Коментарі
Дописати коментар