«Мода протягом чотирьох тисячоліть»
На Всесвітній виставці в Парижі 1900 року у відділі моди головувала мадам Пакен, перша жінка-модельєр вищого класу, постачальниця королівського двору. Поль Пуаре – один з найвпливовіших законотворців моди, батько молодіжного стилю . Його творіння відрізнялись екзотичним, казковим виглядом та буйністю яскравих, насичених кольорів. Серед законотворців моди після Першої світової війни з'явились нові модельєри світового рівня. Мадам Віонне, мадам Скьяпареллі, Коко Шанель. Вироби Коко Шанель відзначались зручністью і доладністью. Її девізом було переконання в тому, що єлеганьний одяг завжди передбачає можливість вільно рухатись. Крістіан Діор – найвідоміший у світі творець модного одягу у період після Другої світової війни, вважав своїм обов'язком робити жінок ще прекраснішими та привабливими за допомогою одягу. Єміліо Пуччі, ведучий кутюр'є Флоренції в 1965 році винайшов «космічний» стиль одягу. Одягатись як астронавти зразу ж стало вельми популярним в усьому світі.
Мода має свою циклічність. Прийнятий вузьким колом людей одяг стає модним. І коли більшість людей в світі починають носити модні речі, вони поступово перетворюються на «уніформу» і мода на ці речі поступово згасає. Є щось парадоксальне в цьому. Як тільки модний одяг починає панувати в усьому суспільстві, мода на нього відходить. В кожному циклі моди можна від слідкувати наступні фази. Створення авторської моделі, її розповсюдження серед широкого загалу прихильників, здешевлення моделі та повна відмова від цього напрямку моди. На прикладі недорогих, повсякденних літніх суконь та капелюшків ми бачимо дуже швидку, щосезонну зміну циклу моди. Весна-літо та осінь-зима. Це обумовлено швидким розвитком моди. Швидкому розповсюдженню моди в цілому світі сприяє реклама одягу, наприклад, французький журнал мод «Вог» рекламує новинки паризької моди в усьому світі.
У Х1Х ст. відбулась переоцінка цінності одягу – одяг став товаром. До цього одяг був коштовним, виготовленим на замовлення та відігравав роль статку, що передавався від батьків до дітей. Завдяки массовому виробництву одяг став меншовартістним та більш доступним. В історії розвитку моди були періоди, коли в жіночому одязі було багато елементів чоловічого одягу. Наприклад, капелюхи, галстуки, піжами, штани. Як приклад демократичної моди можна привести чоловічі та жіночі джинси.Мода стала частиною культури повсякденного життя. Вона є ілюстрацією нашого життя.
Коментарі
Дописати коментар