Публікації

Показано дописи з вересень, 2024

"Дім в якому живуть книги"

Зображення
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек - справжніх скарбниць пам'яті та мудрості народу. Це свято не тільки професійне,  а й  всенародне. Бо кожна людина хоч  раз у житті була в бібліотеці. Сьогодні бібліотеки не тільки інформаційні центри, а й креативні локації для спілкування,  змістовного дозвілля, відпочинку та навчання. Напередодні свята на гостину до бібліотеки завітали наші юні друзі. Присутні не тільки відпочивали, а й розвивали свою уяву, логічне мислення та творчі здібності. Ми впевнені, що бібліотеки і далі будуть сприяти популяризації читання серед дітей та формувати любов до книги.

Наші Читачі -НАЙКРАЩІ

Зображення
  Цього тижня наша бібліотека перетворилася на справжнє свято книги! Завдяки нашим читачам фонд поповнився новими цікавими виданнями. Кожна подарована книга – це маленький крок до створення затишного куточка для читання, де кожен зможе знайти щось для себе. Бо бібліотека – це не просто сховище книг, а місце зустрічі однодумців. Акція "Я дарую книги своїй бібліотеці" стала яскравим підтвердженням того, що читання об’єднує людей.  Ми безмежно вдячні вам за вашу підтримку та любов до книги!  Ваші подаровані книги стали справжнім скарбом для нашої бібліотеки. Кожна книга – це маленький всесвіт, який тепер доступний ще більшій кількості читачів.

"Дмитру Павличко - 95"

Зображення
Народився Дмитро Васильович Павличко 28 вересня 1929 року в селі Стопчатові на Івано-Франківщині в сім'ї селянина-бідняка. Навчався спершу в польській школі. А коли червоний вересень 1939 року приніс на Карпати довгождану волю і по-весняному радісно заспівали трембіти, до нового життя потяглися й селяни з Стопчатова. Та все обірвала війна... 1948 року, закінчивши перерване війною навчання, Дмитро Павличко вступив на філологічний факультет Львівського університету, потім вчився в аспірантурі ЛНУ. Працював він в редакції журналу «Жовтень», на Київській студії художніх фільмів ім. О. Довженка, був кілька років секретарем правління Спілки письменників України, головним редактором журналу «Всесвіт». У перших збірках — «Любов і ненависть» (1953), «Моя земля» (1955), «Бистрина» (1959), «Днина» (1960) тощо трапляються речі, оцінювані неоднозначно. Проте на честь поета слід сказати, що він один із перших розібрався в складних і політичних, і літературних перипетіях того періоду. 1958...

"З автором наодинці"

Зображення
Оксана Лущевська - дитяча письменниця, перекладачка, публіцистка, дослідниця дитячої літератури. Отримала чимало літературних нагород та дослідницьких грантів в Україні й США. Послухайте про книжки Оксани Лущевської "Скелет без шафи" та "З води у воду". Це цікаві історії про дівчат, яких об'єднує прагнення знайти себе у житті і бути такою, якпідказує серце. Отож, гортаймо сторінки і знайомимося.

"Миру тобі, Україно моя"

Зображення
День миру - це особливий день, коли ми об’єднуємося, щоб відзначити важливість злагоди та взаєморозуміння. Це день, коли ми замислюємося про те, що можна зробити, щоб світ став кращим. Кожен з нас може внести свій вклад, незалежно від того, наскільки він маленький. Сьогодні для України мир - це усвідомлена заповітна мета, адже за вільне існування, за право жити у власній державі триває повномаштабна війна, життя віддають найкращі сини й доньки України. Сьогодні українці, як ніколи, розуміють важливість і цінність слова "МИР" , прагнуть жити в мирі й злагоді. Мир - це шанс для кожного з нас реалізувати свої мрії та потенціал. Це право кожної людини на життя, свободу та гідність. Наші маленькі митці долучилися до Міжнородного дня миру і створили неймовірні малюнки, які ви можете побачити в нашій бібліотеці на виставці  "Заради миру на землі" .

"Нові імена поруч"

Зображення
  Видавничий світ рухається вперед навіть у часи війни. Бо книжки здатні змінювати мислення, впливати на думки, піднімати настрій і бойовий дух. Нові книжки відображають тренди сучасності, відкривають нових авторів та пропонують свіжі погляди на світ.  Незалежно від того є ви палким прихильником читання чи просто любите переглядати книги з чашкою кави, слідкуйте за анонсами книжкових новинок. Ці видання вже скоро з'являться на полицях нашої бібліотеки. Рустем Халіл. Часу немає. Київський юрист Едем вважає себе невдахою: він смертельно хворий, не досяг успіхів у кар’єрі, а головне кохання свого життя втратив п’ятнадцять років тому. У мить найбільшого розпачу перед ним виникає джин і пропонує договір: безсмертну Едемову душу в обмін на можливість пожити чужими життями. Від залитої світлом телестудії - до темних коридорів влади, від пишних прийомів мільярдерів - до обшарпаних стін дитячого притулку, від відкритого вітрам даху хмарочоса - до зали Небесного суду, куди ніколи не доб...

"Магічний світ книг"

Зображення
Бібліотека - це не просто місце, де зберігаються книги, а справжній скарб, в якому можна знайти відповіді на будь-які запитання. Бібліотека - це цікаве і захоплююче місце, де можна знайти друзів та весело провести час. У цьому переконалися учні першого класу під час  бесіди-гри "Магічний світ книг". Виявляється   кожна полиця приховує свої захопливі історії. Головне треба вміти їх знаходити. Під час  заходу діти  не тільки дізналися багато нового про книги та бібліотеку, а й розвивали своє логічне мислення та комунікативні навички. 

"Михайлу Коцюбинському - 160"

Михайло Михайлович Коцюбинський – видатний український класик, якого називають імпресіоністом від літератури. Він народився 17 вересня 1864 року в м. Вінниці в сім'ї дрібного урядовця. Дитинство та юність майбутнього письменника минули в містечках і селах Поділля, куди переводили батька по службі. Особливо шанують письменника на Вінниччині, в якій розпочався його життєвий шлях, та на Чернігівщині, яка стала місцем народження його найвідоміших творів. Два населених пункти України носять ім'я прозаїка – селища Коцюбинське на Київщині та Михайло-Коцюбинське на Чернігівщині. «Михайло Коцюбинський – це письменник-модерніст, який закладав основи модерної прози» – саме з таких характеристик починається біографічний опис про письменника в літературознавчих працях. Коцюбинського вирізняє передовсім новаторство. А воно потребує сміливості. А якщо ти ще й український письменник-новатор, який пише рідною мовою – то й впертості та готовності отримувати мінімальну плату за сво...

Творимо красу і дбаємо про планету!

Зображення
Хочеш додати яскравих фарб у свій дім і зробити свій внесок у збереження довкілля? Приєднуйтеся до нашого майстер-класу з виготовлення квітів з пластикових пляшок! Ми покажемо вам, як перетворити звичайну пляшку на красиву квітку, яка стане чудовою прикрасою для будь-якого інтер'єру або чудовим подарунком.

Геній українського кіно

Зображення
Олександр Петрович Довженко – це яскрава зірка українського та світового кінематографа, письменник, митець, чиє ім'я незмінно асоціюється з глибинною любов'ю до рідної землі, її історії та народу. Народився 10 вересня 1894 року на Чернігівщині, в селянській родині. Шлях до мистецтва був тернистим. Довженко спробував себе в різних професіях, перш ніж повністю присвятити себе кіно. Він працював учителем, мандрував Україною, малював, писав. Його перші літературні твори були сповнені глибокого ліризму та філософських роздумів. Кіно стало для Довженка засобом вираження його бачення світу. Його фільми – це не просто набір кадрів, а справжні поеми про Україну, її природу, людей. Серед найвідоміших його творів: "Земля", "Арсенал", "Звенигора", "Україна в огні". Кожен з цих фільмів – це шедевр світового кіно, який досі вражає своєю красою, глибиною та актуальністю. Довженко був не лише режисером, а й талановитим письменником. Його романи та повіст...

KyivBookFest - 2024

Зображення
Київ знову занурився в атмосферу літератури! З 5 по 8 вересня відбувся масштабний книжковий форум KyivBookFest, який зібрав шанувальників книги з усієї країни. На заході були представлені найновіші видання, відбулися зустрічі з улюбленими авторами, а також різноманітні літературні заходи. Цьогорічний KyivBookFest став справжнім святом для всіх, хто любить читати. Відвідувачі мали змогу знайти книги на будь-який смак: від класики до сучасної літератури. А атмосфера свята та спілкування з однодумцями зробили цей форум незабутнім. Цього року  мета форуму KBF 2024 – зібрати 1 500 000 млн грн на оновлення бібліотечних фондів військових навчальних закладів сучасною літературою.

#ЧитаємоРазом

Зображення
  Кожен пам'ятає з дитинства українську народну казку "Івасик Телесик". Хто з нас у дитинстві не слухав історію про маленького хлопчика, який народився з деревини? Івасик Телесик - це не просто казка, а справжнє українське надбання.   Казка вчить слухатися батьків, допомагати їм, вчить сміливості та рішучості, що не варто довіряти незнайомцям. Вчить, що знайти вихід можна навіть з безнадійного положення. А в халепу потрапити дуже легко. Ця історія про маленького героя  захоплює уяву дітей і дорослих і сьогодні. Давайте разом зануримося в цей казковий світ.

ХочуЗнатиБільше

  Завантаження…

"Осіння книготерапія"

Зображення
Осінь має багато своїх переваг.  Смакуйте та насолоджуйтесь кожним днем цієї неймовірної пори року. Хай читання осінніх книжок закохає вас у осінь.  Але в павутинні книжкових видань заплутатись простіше ніж можна собі уявити.  Пропонужємо вам книги, які найкраще підходять для читання восени. Меланхолійні, романтичні, захоплюючі - вони найкраще підходять під осінній настрій.  Борис Віан. Осінь в Пекіні. Одного ранку Амадіс Дюдю, головний герой роману, разом з іншими персонажами книжки опиняється в Екзопотамії, що, втім, не дивно, адже Екзопотамія – це пустеля, а як стверджує Борис Віан – у пустелях завжди людно, адже люди люблять збиратися там, де багато місця. У Екзопотамії з ними відбувається багато дивовижних пригод. Анна Шила. Острів кохання. Про любов сказано все, але не всіма. Анна Шила пропонує дізнатися ще одну історію: про киянку Анну і француза Жульєна. Кілька десятиліть вони будують свій «острів кохання» (тим більше, що й зустрічаються частіше на островах, ...