Публікації

Показано дописи з травень, 2024

"Е-уряд: нова форма спілкування з державою"

Зображення
З 27 по 31 травня 2024 року в Україні пройшов "Тиждень Відкритого Уряду. У рамках тижня були проведені День інформування "Електронне урядування: проблеми і перспективи" та прес-огляд «Е-уряд: нова форма спілкування з державою» . Фахівці бібліотеки розповіли про низку ініціатив Уряду у сфері забезпечення відкритого та прозорого урядування (електронні послуги, відкриті дані, доступні державні реєстри), а також про використання Інтернет-ресурсів у повсякденному житті.

"Заочні подорожі Україною"

Зображення
Аби вирушити в цікаву подорож, потрібно зовсім небагато: вийти з дому, роззирнутися, придивитися й більше дізнатися про все що тебе оточує. Усі ми мріємо про далекі мандрівки, сподіваючись на неймовірні відкриття. Але, ставши навшпиньки й зазираючи за горизонт, зовсім не помічаємо скарбів, які чекаю на нас просто тут, на нашій землі. Запрошуємо вас в заочну подорож деякими містами України. Книга-мандрівка УКРАЇНА. «Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Ми відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця. Ця книга створена з відкриттів, і ми сподіваємося, що з нею ви зможете поглянути на Україну по-новому. Це видання — не лише для дорослих, але й для родинного читання з дітьми, для українців і всіх, хто хоче дізнатися більше про нашу країну.       ...

"Обрії рідного міста"

Зображення
    Київ - яскраве та багатогранне місто. Це мистецький та культурний центр нашої країни. Місто, яке зараз переживає не найлегші дні у своїй багатовіковій історії. Проте, попри все, воно продовжує жити, а його вулиці наповнені енергією, яка не може не надихати. Це місто, яке має щось запропонувати кожному, від багатих історичних пам'яток до сучасної архітектури. Пропонуємо віртуальну мандрівку мальовничими куточками міста. Просто зачаровують красиві лінії Софіївського Собору, або витончені церкви Києво-Печерської Лаври. А зелені схили Дніпра - прекрасне місце для відпочинку чи роздумів. Здається, що вічність прийшла назустріч, щоб розповісти секрети спокою і волі нашої столиці. Вітаємо киян та гостей столиці з Днем Києва!

"Київські перейменування"

Зображення
Процес дерусифікації у столиці триває.  І це важливо, особливо під час варварської війни, якою росія намагається знищити Україну.  Перейменування вулиць та інших топонімів, назви яких повʼязані з державою-агресором, виходить на фінішну пряму і невдовзі буде остаточно завершено.  Дослідити процес дерусифікації Києва вам допоможуть запропоновані видання.    Дерусифіковані топоніми Києва  Бібліографічний довідник “Дерусифіковані топоніми Києва” підготовлений співробітниками відділу інформаційно-бібліографічної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва. Оригінальний жанр довідника надає не тільки фактографічні довідки про старі та нові назви Києва, допомогає зорієнтуватись у зміненому топоніміконі Києва, а також розширює інформаційні межі відомостей завдяки бібліографічним джерелам. Структуровано довідник за такими темами:  Топонімікон київських вулиць як прояв національної свідомості; Світочі культури, науки і освіти в топонімах Києва; Увічнена пам’...

"Відомий та загадковий Київ"

Зображення
"Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня" - писала Ліна Костенко. Саме цей вислів письменниці якомога краще відображає почуття киян. В останню неділю травня кияни, закохані в своє прекрасне місто над Дніпром, святкують День Києва. Щоб краще пізнати місто, в якому ми живемо, в бібліотеці для учнів другого класу загальноосвітньої школи №26 була проведена краєзнавча мандрівка "Відомий та загадковий Київ". Київ - неймовірне місто, що поєднує у собі старовинні храми та сучасні хмарочоси, найвужчі вулиці, просторі проспекти та загадкові містичні місця… У кожного міста крім своєї особливої атмосфери є ще й душа. У Києва душа добра і світла. Це можна сказати одразу, не проживши у ньому довгого часу.  Учасники заходу ознайомились з книжками, які відкривають нам Київ з невідомих сторін та розказують про забуті куточки міста.   

"Сучасні імена книжкової країни"

Зображення
Книги - це окремий світ в який дехто любить зануритися з головою. Інколи одна книга виступає замість тисячі психологів. Єдина проблема з якою регулярно стикаються читачі - що почитати? Маємо надію, що запропонована добірка книг вас не розчарує. Нікола Юн. Увесь цей світ. Надзвичайно зворушлива історія про чисте кохання, непереборне бажання свободи і вічну проблему відносин батьків і дітей. Меделін протягом майже всього свого життя жодного разу не виходила з дому. У неї страшна невиліковна хвороба, через яку дівчина з дитинства живе за склом, схована від зовнішнього світу: будь-що «ззовні» може принести їй смерть. Єдині, з ким Меделін може спілкуватися – це мама і медсестра. Усі решта несуть їй смертельну небезпеку… Життя дівчини змінюється, коли в сусідній будинок переїжджає нова сім’я. Вона слідкує за новими жителями через вікно і через деякий час починає спілкуватися з Олівером. Він стає для Меделін усім. Одного дня Меделін наважується покинути дім, аби разом з Оллі втекти на берег о...

"Українські письменники дітям"

Зображення
В Україні видається величезна кількість прекрасних дитячих книжок. Старі добрі казки, нові історії про улюблених героїв, яскраві перевидання дитячої класики з сучасними ілюстраціями - безліч українських дитячих книг тільки й чекають свого часу, щоб порадувати свого юного читача Як вибрати цікаві книжки для дітей сучасною українською мовою? У цьому ми вам допоможемо. Сьогодні розмова піде про такі книги: Наталія Довгопол "Стешка, дочка винахідника", Валентина Дуван "Муха та Найда", Марина Павленко "Василина та трипільський слід". Тож, відкривайте для себе нових українських дитячих письменників.

"Українські вишиванки наче райдужні світанки"

Зображення
Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. Вже третій рік свято проходить під час війни і є особливо важливим. Воно об'єднує українців, прославляє нашу культуру. Тому в цю дату заведено вдягати вишиванку і носити цілий день.  До нас завітали учні другого класу загальноосвітньої школи №26. Вони стали учасниками етно-години  "Українські вишиванки наче райдужні світанки" . Під час заходу діти дізналися, що вишиванка - це  особливий елемент святкового національного одягу, важлива частина культури українського народу, що історія української вишиванки налічує багато століть, а кількість різноманітних візерунків і технік неможливо порахувати. Зачатки цього ремесла існували за кілька тисячоліть до нашої ери.

"Мова вільних людей"

Зображення
  “Мова – це великий дар природи, розвинутий і вдосконалений за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною” – писав Кіндрат Крапива. І це справді так. Українська мова протягом століть змінювалася, удосконалювалася, зазнавала переслідувань і заборон, та знову розправляла крила і піднімалася вгору, щоб линути мелодійним співом над цілим світом. Нею варто думати і мріяти, дивуватись і любити. Правий був Вольтер, коли писав, що всі найголовніші іноземні мови можна вивчити за шість років, але для вивчення рідної мови - й життя замало. В бібліотеці пройшло чергове засідання курсів української мови "Мова вільних людей" від благодійного фонду "РОКАДА".  

"Славетні імена: Анна Ярославна"

Зображення
Анна (Агнеса) Ярославна — дочка київського князя Ярослава Мудрого, онука по матері короля Шотландії і Швеції Улофа III Скотконунга, дружина французького короля Генріха І, королева Франції. В історії цієї країни вона лишилася, як прабабка майже 30 францу­зьких королів. Анна Ярославна народилася близько 1024 році. Отримала гар­ну освіту. Могутність і багатство батька — володаря однієї з найбільших держав того часу, гарна врода приваблювали королів і цісарів інших країн. У 1034 році її сватає швагер Генріха французького (пізніше цісар Генріх ІІІ), але через малоліття княжни з того сватання нічого не вийшло. У 1048 році до Києва прибули посли французького короля Генріха І прохати руки княжни Анни. Наступного року вона з великою свитою і багатим посагом прибула до Франції. У невеликому старому соборі Рейм­са відбулося вінчання та коронування Анни. Тоді вона прийняла латинство, і в другому хрещенні дістала ім’я Агнеси. Королева Анна привезла у Францію не тільки дорогоцінний посаг, а й висок...

"Дуууже цікаві книжки"

Зображення
    Кожен з нас сьогодні шукає свої інструменти для зняття стресу та розслаблення. Читання, зокрема читання дитячих книжок для своїх дітей - один з найдієвіших! Увага переключається з тривожних подій у реальності на захопливі казкові сюжети, які обов’язково добре закінчуються. Вчені дослідили, що після 6 хвилин читання нормалізується пульс та знижується тонус м’язів. Усі вже давно знають, що читання розвиває мислення та уяву, розширює словниковий запас та покращує пам’ять.    Вибір книжок, які підходять для читання - це  непроста задача. У цьому ми вам допоможемо. Сьогодні  піде мова про нові книги: Інна Курило "Неймовірні пригоди Кексика та його друзів", Катерина Міхаліцина "Дім для зозулі", Дмитро Кузьменко "Вечірній вітер", Яна Хоменко "Біжи, Форесте, біжи". Запрошуємо вас до бібліотеки. Бажаємо вам та вашим дітям багато сторінок захопливого читання!

«Улюбленій матусі»

Зображення
Серед багатьох травневих свят, День матері є найбільш зворушливим, найбільш сентиментальним. Лише ненька може так безкорисливо і віддано любити, віддавати усе найкраще, що є у житті своїй дитині. Тому  кожній мамі буде приємно отримати подарунок, який дитина зробить своїми руками. В цей день діти намагаються зробити хоча б невеликий сюрприз своїм мамам. Ми пропонуємо  майстер-клас по виготовленню букету з кольорового паперу.

День Європи

Зображення
Щороку в травні місяці країни Європейського Союзу святкують День Європи. Україна відзначає це свято з 2003 року. Євросоюз об'єднав 27 держав Європи з адміністративним центром у Брюсселі. В країнах ЄС користуються 24 мовами світу. Європейський парламент як законодавчий орган представляє інтереси громадян усіх держав. Євросоюз - це унікальне явище, адже кожен народ з його 27 країн унікальний своїми традиціями, звичаями, мовою, кухнею, а не лише географією, кліматом та релігією. До будь-якої країни, маленької чи великої, у Євросоюзі ставляться з повагою. Майже всім знайома цікава назва "Бенілюкс". Це об'єднання трьох міні-держав - Бельгії, Нідерландів, Люксембургу. Попри малі розміри, ці країни відіграють не останню роль у міжнародних відносинах і світовій економіці. Чим саме ці країни цікаві?  Королівство Нідерланди, за офіційною назвою - Голландія. Ця країна вважається морськими воротами Європи. Її столиця - Амстердам - є "ювелірною" столицею світу. Найбіль...

"Нові імена в літературі"

Зображення
Українська література, як і всі інші явища у нашій країні, зазнає відчутного впливу війни. Ще 2014 року почала з'являтися ветеранська та волонтерська проза. З початком повномаштабного вторгнення росії в Україну ця тема стала однією з наріжних для усієї української літератури. Тож яка вона - сучасна воєнна проза?

"Nostalgie за Кримом"

Зображення
"Крим – це наш дім, батьківщина для тисяч і тисяч українців різного походження" Андрій Хливнюк Як нам - українцям -  не вистачає Криму! Вже десять років поспіль ми сумуємо за кримським морем, природою Криму, за сонцем Криму... Така безмежна ностальгія за цією землею... А так хочеться прийхати у Крим, піти до моря і щосили прокричати: "Крим - це Україна". П'ять років тому, ще до початку повномаштабного вторгнення, українська письменниця Зірка Мензатюк написала пригодницьку повість "Дике літо в Криму". Ця повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками, про їх мандрівку у пошуках коштовного срібного пояса. Ми ніби і справді опиняємося на березі Криму, пробираємося на верхівку гори, йдучи по маленькій стежці, плаваємо у прозорій морській воді... "Вода ряхтіла, сяяла, світилася, і не було чарів чарівніших, ніж море тієї ночі. З берега віяло теплими пахощами полину й каперців, а над ...

"Готуємось до Великодня"

Зображення
Одним із найурочистіших для кожного християнина свят, яке приносить багато радості і душевної теплоти є Великдень. Всі ми чекаємо цей день з великими надіями та сподіваннями. Це дійстно Великий день, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа. Він знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування. Великдень найяскравіша ознака всього живого і оновленого. Готуючись до Великодня, учні 3 класу  загальноосвітньої школи №67 прийняли участь в майстер-класі "Готуємось до Великодня" де  виготовляли з паперу паски та розфарбовані яйця.   Вітаємо всіх із Великодніми святами. Бажаємо миру, любові, достатку, смачної паски і ПЕРЕМОГИ!

"Згуртовуємось задля ПЕРЕМОГИ"

Зображення
Війна змінила кожного українця і навчила робити більше добрих справ задля Перемоги над окупантами. Бібліотека з початку повномаштабної війни приймає  участь в благодійних акціях. 30 квітня колектив бібліотеки прийняв активну участь в благодійному ярмарку "З любов'ю до ЗСУ" на підтримку 4 окремої танкової бригади (медична рота), який проходив в закладі дошкільної освіти №630. Ми віримо, що кожна добра справа наближає наш ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ.