Публікації

Показано дописи з серпень, 2024

"Читаємо, граємо, відпочиваємо"

Зображення
Місце, де живуть книжки - справді дивовижне. Адже книги - це двері в інші світи, це друзі, які завжди готові вас вислухати та порадити. Відвідування бібліотеки - це  дивовижна подорож у світ знань і фантазії. А ще бібліотека - це місце, де можна познайомитися з новими друзями, обмінятися враженнями від прочитаних книг. Бібліотека - це не лише місце для тиші та книжок. Це  чудове місце для розвитку уяви, спілкування та для веселих ігор! Під час літніх канікул, ігри в бібліотеці допомагають урізноманітнити дозвілля, а читання - роблять захопливим та веселим заняттям.  Тож, запрошуйте друзів і мерщій до бібліотеки.

«За честь і душі, що злетіли в небо»

Зображення
Сьогодні ми схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто віддав своє життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність нашої країни. День пам'яті загиблих - це день скорботи та вдячності. Це день, коли ми згадуємо тих, хто ціною власного життя подарував нам можливість жити під мирним небом. Це день, коли ми повинні знову й знову замислитися над ціною миру та єднатися, щоб зберегти пам'ять про загиблих та не допустити повторення трагедій. Цей день є нагадуванням про те, що мир - це не просто дарований нам стан, це те, за що кожного дня нам доводиться боротися. Це день, коли ми повинні знову й знову підтверджувати свою віру в краще майбутнє та робити все можливе, щоб уберегти мир та спокій на нашій землі.   Ми хочемо згадати  тих, хто віддав своє життя за Україну.

"Мова вільних людей"

Зображення
  Чергові засідання курсів з української мови "Мова вільних людей" для внутрішньо переселених осіб пройшли в бібліотеці. Модератором проекту є Благодійний фонд "РОКАДА". На курсах присутні змогли ознайомитися з українською культурою та традиціями. Курси пройшли у зручному форматі: офлайн у групах та онлайн на платформі Zoom. Бібліотека та Благодійний фонд "РОКАДА" вірять, що знання української мови та культури допоможуть переселенцям швидше адаптуватися до нового життя, відчути себе частиною українського суспільства.

"Космоподорожі Джорджа"

Зображення
Запрошуємо тебе зануритися у захоплюючий світ  фантастики з віртуальною виставкою, присвяченою серії книг про Джорджа, написаних Стівеном та Люсі Гокінґ. Ця серія створена саме для тебе та поєднує в собі захоплюючі пригоди, цікаві факти та легкий гумор. Разом з головним героєм, хлопчиком на ім'я Джордж, ти вирушиш у неймовірні космічні подорожі, відкриєш для себе таємниці Всесвіту та познайомишся з дивовижними істотами.  Не пропустіть можливість поринути у світ захоплюючих пригод разом з Джорджем. Стівен Гокінґ, Люсі Гокінґ.  Джордж і таємний ключ до Всесвіту Це перша книжка з серії про Джорджа. Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві - допитливому сміливцеві Джорджу - визволити свого пр...

"Павлу Загребельному - 100"

Зображення
Патріарх української літератури і сучасний класик, видатний український письменник Павло Архипович Загребельний народився 25 серпня 1924 році в с. Солошине на Полтавщині. Мати Павла померла, коли йому було всього вісім років. З дитинства хлопчик більше за все любив читати, а ще неймовірно любив Україну.  В Другу світову війну він пішов добровольцем до армії, брав участь в обороні Києва від німецьких загарбників, дістав поранення у груди. Після шпиталю повернувся на передову, знову був поранений, потрапив у полон. До лютого 1945-го року перебував у фашистських концтаборах. Тікав, але його спіймали й вибили ліве око. Павло Архипович був дуже освіченою людиною. Знав історію, світову літературу, добре орієнтувався у різних галузях науки. Читав багато, міг цитувати на пам'ять безліч цитат. Емоційний, не байдужий до оточуючих, гострий на слово. Був людиною обдарованою та різнобічною. Коли Загребельний писав «Роксолану», вивчив майже досконало історію Туреччини. З ранку ...

"Україна - це я і ти"

Зображення
Незалежність України - це велика  цінність для кожного з нас. І саме за це українці боряться сьогодні. Тяжка доля випала нашому народові у його прагненню бути вільним і незалежним, мати своє обличчя, свою мову і культуру, свою самостійну державу. День Незалежності України - це не просто державне свято, це свято, яке підкреслює важливість національної єдності, гордості за власну країну та прагнення до демократії та розвитку.   Нехай це свято у кожного з нас, дорослого й зовсім юного, озивається в серці незмірною любов’ю до своєї землі.                              

До Дня прапора

Зображення
День Державного прапора – це свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Державний прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.  Українські національні кольори -синій і жовтий. Їх символічне значення прекрасне. . Синє небо над золотою нивою - ось який прекрасний зміст нині вкладає у національні кольори кожен українець-патріот. Запрошуємо на патріотичний майстер-клас творчої студії Happy Art.

"Пригоди, загадки та багато сміху"

Зображення
Андрій Кокотюха – сучасний український письменник, сценарист, журналіст. Автор понад 60 художніх, документальних та науково-популярних книжок. Кілька років поспіль входить до топ-10 авторів, чиї твори є лідерами продажів в Україні, за що відзначений як «Золотий письменник» 2012 року. А ще Андрій Кокотюха пише чудові дитячі книжки. Сьогодні поговоримо про такі: "Таємниці зниклих зайців", "Горобці проти Опудала", "Полювання мисливців за привидами", "Пригоди на Геловін". Таємниці й загадки скрізь! У лісі, у небі, у морі… навіть там, куди дістатися найважче, - під землею. Та справжні детективи - лісові, підводні, піднебесні й підземні - приймають виклики й розгадують загадки. Вони спритно бігають, стрімко літають, глибоко пірнають, а копають ще глибше! І гоп: таємницю розкрито, ворога покарано, герої перемогли. Проте годі відпочивати! Детективи із завзяттям беруться до нових справ! Тож читайте про карколомні пригоди!

"Ім'я в історії України"

Зображення
Виговський Іван Остапович - активний учасник Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст., генеральний писар в уряді Б. Хмельницького (1649-1657), організатор і керівник Генеральної військової канцелярії, засновник українського діловодства, глава зовнішньополітичного відомства, гетьман України (1657-1659), державотворець, один з ініціаторів створення Великого князівства Руського у складі Польщі, київський воєвода, сенатор Речі Посполитої, член Київського і Львівського братств. Іван Виговський - представник старовинного шляхетського роду Лучичів-Виговських, здобув освіту в Києво-Могилянському колегіумі. Певний час служив у державних установах Речі Посполитої, працював юристом у міському суді в Луцьку, виконував обов'язки намісника луцького старости, перебував на військовій службі. У роки національно-визвольної війни І. Виговський став одним з найближчих соратників Б. Хмельницького. Як генеральний писар очолював Військову канцелярію, перетворивши її на розг...

"Казкова мозаїка"

Зображення
Казки - це не просто історії, тут оживають фантазії, а звичайні речі набувають несподіваних значень. Для дітей казка - це перший крок у пізнанні світу, це ключ до розуміння себе та інших. Вони допомагають дітям переживати різні емоції  радість, смуток, страх, гнів і вчаться з ними справлятися. Казка "Лісовий суддя" - це не просто цікава історія, а й своєрідний урок мудрості для дітей. Вона вчить нас цінувати природу, поважати її закони,  жити в гармонії з навколишнім світом та вірити, що випадок може змінити все.

Знайомтесь - автор поруч

Зображення
  Не пропустіть можливість познайомитися з творчістю Ірен Роздобудько та відкрити для себе нову грань української літератури! Ми з радістю пропонуємо вам віртуальну виставку, присвячену творчості однієї з найвідоміших сучасних українських письменниць - Ірен Роздобудько. В цій виставці ви знайдете широкий спектр творів авторки, які зачаровують читачів щирістю емоцій, глибиною думки та майстерним володінням словом. Ви зможете поринути у світ захоплюючих романів, збірок оповідань та віршів, які не залишать вас байдужими. Твори Ірен Роздобудько торкаються актуальних тем сучасного життя, розкривають глибину людських почуттів та змушують задуматися над важливими питаннями. Ірен Роздобудько. ЛСД. Ліцей слухняних дружин Сюжет  роману Ірен Роздобудько «ЛСД. Ліцей слухняних дружин» розгортається навколо ліцею в якому виховують молодих дівчат. Ці дівчата в майбутньому стануть ідеальними дружинами, але тільки для тих, хто заплатить за них найвищу ціну. Дівчина на ім’я Пат – вихованка...

Happy Art

Зображення
  Кожна дитина – це маленький художник, музикант, письменник. Їхній світ сповнений фантазії та креативних ідей. Творчий розвиток – це не просто малювання та ліплення. Це шлях до самопізнання, розвитку уяви, критичного мислення та емоційного інтелекту.  Творчість – це відмінний спосіб розслабитися та відволіктися. Творчий розвиток – це інвестиція в майбутнє вашої дитини. Давайте разом створювати світ, де кожна дитина зможе розкрити свій унікальний талант! Сьогодні діти мали змогу розмалювати своїх улюблених героїв з мультфільмів.

"Б.Д. Антоненко-Давидовичу - 125"

Зображення
Борис Дмитрович Антоненко-Давидович (Давидов) — український романіст і письменник. Він народився 5 серпня 1899 році в Засуллі, біля міста Ромни Сумської області, походив з роду реєстрових ко­заків і священнослужителів Антоненків. Навчався в Охтирській гімназії, на природничому відділенні Харківського університету, історико-філологічному факультеті Київського університету. Ще в сту­дентські роки вчителював, завідував охтирською Наросвітою. Працював у редакціях журналів «Глобус», художнім редактором на Київській кінофабриці. Рятуючись від пе­реслідувань, яких зазнавала в той час українська інтелігенція, Анто­ненко-Давидович у 1934 році переїхав до Алма-Ати. У січні 1935 року йо­му було інкриміновано участь у так званій Українській військовій організа­ції і засуджено до розстрілу, заміненого на 10 років ув’язнення. Загалом Антоненко-Давидович перебував у таборах ГУЛАГу 13 років. Після звільнення вчителював на Вінниччині, де був заарештова­ний вдруге (1951) і направлений на довічне ...

"Дууже цікаві книжки"

Зображення
                                  Як сформувати у дітей звичку  читати? Основним драйвером читання для дітей є позитивні відгуки про книжки - як від дорослих, так і від однолітків, звісно, з урахуванням їхніх смаків. Щоб простіше було знайти "свою" книжку послухайте розповідь про цікаві книжки: Оксана Давидова "Привидуся", Шарлота Габерзак "Не відкривай! Кусається", Нора Майорош "Мисливці за планетами".