Публікації

Показано дописи з жовтень, 2021

HALLOWEEN – 2021

Зображення
У всьому світі Хеллоін щорічно відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Згідно з традиціями, в цю ніч злі духи можуть покинути потойбічний світ і потрапити на землю. А для того, щоб захистити від них будинок і сім'ю - прийнято прикрашати його символічними атрибутами і вбиратися в страхітливі костюми. В Україні відзначати Хеллоін почали відносно недавно. Проте, Хелловіну атрибутика, костюмовані вечірки і декоровані гарбуза - сподобалися багатьом українцям. Напередодні цього свята в бібліотеці пройшов майстер-клас і діти мали можливість зробити декор до своєї оселі. 

"Яскраві барви. Яскравий настрій"

Зображення
Закінчується другий місяць осені, а навколо багряно-лілова краса. Здається, що ти знаходишся у казці. Жовтневі дива вражають та зачаровують, особливо квіти. Безумовно, осінь - чудова пора року. Бо тільки восени можна відчути себе частиною барвистого параду дерев.  

"Чи добре ти знаєш Україну?"

Зображення
   Батьківщина, Україна - найдорожча, наймиліша серцю країна…  Та чи знаєте ви свою рідну землю, де народились і живете?  Наскільки добре ви знаєте її історію, літературу та культуру? Щоб отримати відповідь - пропонуємо вікторину  "Чи добре ти знаєш Україну?". Завантаження…

"Книжковий лабіринт"

Зображення
           До бібліотеки завітали учні початкових класів  і ми відправилися у подорож по книжковому всесвіту. Після екскурсії та ознайомлення з бібліотечним фондом дітям була запропонована гра-квест "Книжковий лабіринт" . Дві команди отримали конкретні завдання і шукали відповіді на них серед книжок.  

Мандри сторінками казок"

Зображення
Кожна казка – чудова тема для обговорення з дітками. Вона змушує замислитися про взаємоповагу, доцільність та життєву мудрість. І про те як важливо в житті займатись своєю справою. Дуже добре про це йдеться в українській народній казці "Лебідь, щука та рак". Приємного прослуховування.

Від щирого серця

Зображення
  Дарування книжок вже стало доброю традицією в бібліотеці. Щедрість наших друзів - безмежна!!! Особливо хочеться подякувати Дорошенко О.Є., Мельник М.І., Ковальчук О.І., Шинкаренко В.А., Білоус Н.І. та іншим читачам. Атмосфера позитивного книжкового дійства надихнула працівників бібліотеки передати частину літератури до бібліотеки школи № 67.

«Ти, Україна, в мене єдина»

Зображення
                                                "В мого роду - сто доріг, Сто століть у мого роду... Роде рідний! Не стлумить Нашу жилаву породу - Сто вітрів в ногах лежить Мого роду і народу..."                                                                                                                                                                                        І. Драч Народився Іван Федорович Драч 17 ж...

"Тепло долонь і серця - захисникам України"

Зображення
  Свято Святої Покрови, День українського козацтва, День захисників та захисниць України... Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація організувала для жителів району та гостей столиці святкові заходи в парку "Відрадний". Активну участь у заходах прийняли і бібліотеки району. В свою чергу бібліотека сімейного читання провела майстер-клас "Тепло долонь - захисникам України". Вітаємо всіх зі святом мужності і патріотизму, святом історії і добра. Нехай дім буде наповнений світлом і любов'ю, а в серцях пломеніє віра незламної волі.

"Війна очима дітей"

Зображення
Різні часи, різні масштаби, різна зброя (від кам'яної сокири до міжконтинентальної ракети) - та лишалася сутність. Адже так чи інакше, війна - це лихо, незалежно від того, визвольна вона чи загарбницька, бо страждають прості люди, плачуть матері і вдови, зростають сиротами діти. Війна приносить хаос, розруху. Життя стає нестерпним. Війна забирає у людства - життя. Герої війни завжди будуть у пам’яті своїх дітей, онуків, правнуків, як люди, які дали їм можливість мирно та спокійно жити. В бібліотеці пройшла година малювання "Війна очима дітей". Діти мали можливість намалювати війну, від усього серця бажаючи тільки миру.

"Від козаків до кіборгів"

Зображення
   В усі періоди історії понад усе українці цінували свою свободу. Через це значною мірою воювати доводилося багато. І нині доводиться захищатися від нападників і не допускати завоювання своїх територій. Хто б міх подумати, що брати до рук зброю українцям доведеться й у третьому тисячолітті.   З плином часу змінювалися обладунки, зброя, воєнні тактики,  способи формування військ та ведення бою. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до самопожертви, яка дивує увесь світ. Не раз ми воювали і боролися. Переможемо і цього разу, адже славні справжні герої були завжди і не перевелися досі в Україні.

"СУПЕРНОВИНКИ!"

Зображення
  ЩОЙНО отримали неймовірно розумні, цікаві і корисні книжки!  Про більшість з них вже неодноразово запитували наші користувачі. Ці видання (та ще багато інших книжкових новинок) чекають вас на полицях нашої бібліотеки! Софія Андрухович. Амадока: роман Понівечений до непізнаваності в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам'яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені частини понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію. Амадока - найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до сво...

"Мистецтво дивує. Мистецтво зачаровує"

Зображення
Бажання зберегти красу швидкоплинного життя створило прекрасний вид мистецтва - фотографію яка в сучасному світі володіє набагато більшими можливостями, щоб впливати на емоції людини. Люди, які майстерно володіють технікою та навичками фотосправи, можуть творити неймовірні речі. Результат їх праці і захоплює і зачаровує і надихає одночасно!  Фотограф - це справжній художник, який здатний на вибірковість, особливе "бачення", що дозволяє відрізняти гідне уваги від випадкового, поверхневого та незначного. До вашої уваги роботи юних фотоаматорів гуртка "Світлопис".

"Павутинки бабиного літа..."

Зображення
Павутинки бабиного літа Павутинки бабиного літа гаптувала осінь у вікні, намагалась так несамовито повернути стиглі теплі дні. Бо прийшла негадано-неждано, і в боргу у кленів та беріз павутинки срібного туману щедро заплела у верболіз. Павутинки бабиного літа помережать осені крило, і солодким спомином зігріті тихо ляжуть клену на чоло. Павутинки бабиного літа так несміло, начебто здаля, як цілунки, м’ятою налиті, ловлять спраглі небо і земля. Леся Вознюк   Восени, тільки-но стовпчики термометрів опускаються вниз, ми тішимо себе думкою, що ще має бути тепло, бо попереду ж бабине літо.  Це - чудова пора, коли осінь ніби відступає і поступається на деякий час літу. Природа дає нам ще одну можливість зустрітися з теплим сонечком, посилаючи нам «бабине літо». Воно особливо прекрасне вранці, коли в променях сонця переливаються золотисті листя дерев і це дає нам відчуття казковості і таємничості навколишнього світу.   Бабине літо – народна назва періоду теплої та сухої погоди в...

"Твій домашній улюбленець"

Зображення
"Якщо собака — це все, що в тебе є, ти все одно багата людина".                                                       Луїс Сабін Тисячі років собака була поруч з людиною. За цей час між людиною і собакою виникла особливий зв'язок. Ще в давні часи собаки завжди були захисниками будинку і майна, помічниками в полюванні, стражами овець, а зараз вони охороняють державні рубежі та допомагають ловити злочинців. Вірність і самовіддача своєму господареві, гострий слух, тонкий нюх, сміливість і невибагливість - це якості, які зробили собаку дуже потрібною домашньою твариною. Вона грає і значну роль в умовах постійних стресів, психологічних навантажень. Вчені визначили, що спілкування з тваринами відволікає людину від поганих думок, віна стає добрішою, менше хворіє і довше живе. Собаки дуже прив'язуються до своїх господарів та дарують їм усю свою любов та від...

Всесвітній день повітряної кульки

Зображення
2 жовтня відзначається Всесвітній день повітряної кульки. Вважається, що першу повітряну кульку 1824 року створив вчений Майкл Фарадей, який зміг закачати водень до мішечку з каучуку. Зараз повітряні кульки надзвичайно популярні; без них важко уявити проведення будь-якого свята. У багатьох країнах прийнято святкувати день повітряної кульки. У кожного він називається по своєму.    Заздалегідь готуються різні композиції з повітряних куль, всілякі прикраси, костюми. Мільйони гелієвих кульок просто лунають масово на вулиці, запускають в небо, прикрашають магазини, кафе і будинки. Крім цього, щоб цей день був веселим і незабутнім, місцеві жителі проводять всілякі конкурси та заходи із застосуванням повітряних куль. Найпопулярніший конкурс-це скручування різноманітних фігурок з довгих довгастих кульок. День повітряної кульки в Україні офіційно не існує. Але досить часто до нас звертаються дитячі установи, великі компанії, які періодично влаштовують такі дні для своїх підопічних...

"Майстер історичного роману: Іванові Багряному - 115"

Зображення
Іван Багряний є однією з центральних постатей українського літературного процесу середини ХХ століття. Іван Павлович Лозов’ягін (справжнє прізвище письменника, що походить від зрусифікованого Лозов’яга) народився 2 жовтня 1906 року в місті Охтирка в родині робітника-муляра. Початкову освіту здобув у рідному місті, а в 1922 році закінчив Краснопільську художньо-керамічну школу. У 1926-1930 роках він учився в Київському художньому інституті. Літературну творчість І.Багряний розпочав ще під час навчання в Охтирській вищепочатковій школі, редагуючи учнівський рукописний журнал «Надія». Перший твір, підписаний ім’ям «Іван Багряний», був надрукований у київському журналі «Глобус» за 1926 рік. У 1929 році вийшла перша збірка поезій І.Багряного «До меж заказаних», що мала підзаголовок «Поезії. Кн.2». Сенсацією в літературному середовищі стала поема «AveMaria» (1929), яку молодий поет видав в Охтирці власним коштом. Твір одразу ж був заборонений, але 90% тиражу вже встигло розійтися. Влад...